Nawigacja

 • Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Przegląd Kolęd i Pastorałek
  17.01.2019

  17 stycznia br., na scenie Sławieńskiego Domu Kultury zaprezentowały się starszaki z grupy "Sowy", które zaśpiewały pastorałkę "Bóg się rodzi nocy tej". Dodatkowo Nina, jako solistka, zaśpiewała "Kołysankę dla Dzieciątka".  Z dumą ogłaszamy, że zdobyliśmy nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienie. 

  Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy w tym ważnym dniu byli z Nami...

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • Konkurs Piosenk Zimowej i Kolęd w Języku Angielskim

  Konkurs Piosenk Zimowej i Kolęd w Języku Angielskim
  16.01.2019

  W środę, 16 stycznia w Sławieńskim Domu Kultury odbył się "Konkurs Piosenki Zimowej i Świątecznej w Języku Angielskim". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie.  Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Tygryski, które zaśpiewały piosenkę "Santa". Występy były na bardzo wysokim poziomie.  Komisja postanowiła przyznać I miejsce, wszystkim występującym solistom i zespołom. Gratulujemy. 

    Zapraszmy do fotorelacji w albumie fotograficznym. 

 • Bal Karnawałowy

  Bal Karnawałowy
  18.01.2019

   21 stycznia (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców. Prosimy o przebranie dzieci.  

 • Aniołkowe Granie

  Aniołkowe Granie
  04.01.2019

  Aniołkowe Granie przedszkolaków.

  Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Aniołkowe Granie”.  Najważniejsze cele projektu to promowanie idei rodzicielstwa zastępczego, integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych oraz uwrażliwienie dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się zbiórka zabawek, gier, słodyczy i  innych upominków dla wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Sławnie. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było spotkanie jasełkowe przygotowane przez panie i dzieci z grupy Sowy - mądre głowy. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście zostali obdarowani upominkami.  Był to bardzo miło spędzony czas, pełen radości, zadumy i życzliwości.

  Dla naszego przedszkola było to pierwsze spotkanie z „Aniołkowym graniem” ale na pewno nie ostatnie.

   

   

 • Życzenia Świąteczne

  Życzenia Świąteczne
  21.12.2018

  Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom, rodzicom i całej przedszkolnej rodzince składamy najpiękniejsze życzenia. Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych miłością i spokojem oraz zdrowia, uśmiechu, życzliwości na każdy dzień Nowego 2019 Roku.

   Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola nr 1,

  im. Kubusia Puchatka w Sławnie. 

   

 • Spotkanie opłatkowe

  Spotkanie opłatkowe
  20.12.2018

  „Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy ...
  Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku ...”

   

   20 grudnia odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła się koncertem kolęd, przygotowanym przez Oliwkę - absolwentkę naszego przedszkola a obecnie uczennicę Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie. Następnie na scenie zaprezentowały się sześciolatki, które w scenerii Bożonarodzeniowej Szopki, przedstawiły Jasełka - historię narodzin Pana Jezusa.  Po występch wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym królowały wigilijne potrawy.  

  Na zakończenie spotkania na naszych milusińskich czekała miła niespodzianka - drobne upominki, które pod choinką zostawił . . . Święty Mikołaj.  Panujący nastrój w pełni oddawał świąteczną atmosferę.

  Zapraszamy do galerii na wspomnienia z tego miłego spotkania.  

   

 • Prezentowy zawrót głowy- przedstawienie teatralne

  Prezentowy zawrót głowy- przedstawienie teatralne
  18.12.2018

  18 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat ze świątecznym przedstawieniem pt. „Prezentowy zawrót głowy”. 

  Sztuka przypomniała wszystkim, co tak naprawdę jest ważne… Przypalone ciasto, zjedzone ukradkiem słodycze, narzekająca babcia, brak karpia, a nawet niezbyt okazała choinka to nieistotne sprawy, które nie powinny psuć nam magicznej atmosfery świąt.

  Najcenniejszym prezentem i źródłem naszej radości jest rodzina i czas z nią spędzany. Pamiętajmy o tym!

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Kiermasz Bożonarodzeniowy

   Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom przedszkola, dzieciom oraz gościom przedszkolnego kiermaszu świątecznego za zaangażowanie, ofiarność i wsparcie finansowe.

  Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci i przedszkola. 

 • Aniołkowe Granie

  Aniołkowe Granie
  12.12.2018

  Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie Aniołkowe Granie, wspierającym ideę rodzicielstwa zastępczego. W związku z tym przygotowujemy niespodziankę dla dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Sławnie.  

  Do końca grudnia zbieramy zabawki, gry, pomoce szkolne oraz słodycze. Dary można składać do kosza w holu przedszkola lub zostawiać w poszczególnych grupach.  Prosimy, aby przynoszone przedmioty były nowe.  

  4 stycznia odbędzie się spotkanie jasełkowe, podczas którego zebrane dary zostaną przekazane dzieciom.

  Prosimy o aktywne włączenie się w to szlachetne przedsięwzięcie. 

  Bardzo dziękujemy za każdy przyniesiony dar. 

 • 12.12.2018

  W dniach 13-14 grudnia, odbędzie się w naszym przedszkolu Kiermasz Bożonarodzeniowy. W czwartek zapraszamy do zakupu ozdób i dekoracji świątecznych, natomiast w piątek na przepyszne, domowe wypieki. 

  Serdecznie zapraszamy heart

 • W kinie

  W kinie
  05.12.2018

  5 grudnia dzieci z dwóch najstarszych grup wybrały się do Sławieńskiemu Domu Kultury na projekcję filmu animowanego "Grinch". W tym samym czasie młodsze dzieci bawiły się bawiły się w przedszkolu z panią Magdą i Olafem z bajki "Kraina Lodu" :) 

 • Mikołajki

  Mikołajki
  06.12.2018

  „6 grudnia - jak dobrze wiecie, 
  Święty Mikołaj chodzi po świecie. 
  Dźwiga swój worek niezmordowanie 
  I każde dziecko prezent dostanie.”

  W tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas osobiście. Ponieważ śnieżna pogoda nie dopisała, przyjechał do nas.........  samochodem. :)  

  Aby jak najlepiej powitać niezwykłego gościa, dzieci przygotowały piękne wiersze, tańce i piosenki. Starszaki postanowiły zadbać o formę Mikołaja i zaprosiły go do gimnastyki. Po wspólnej zabawie, Mikołaj zostawił dla każdego dziecka drobny, słodki upominek a następnie popędził dalej -  do innych przedszkoli. 

  Po południu można było jeszcze raz spotkać Świętego Mikołaja na placu Krd. Wyszyńskiego, podczas miejskich Mikołajek. Nasze przedszkolaki miały też okazję zaprezentowć się na scenie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Olimpiada Mikołajkowa

  Olimpiada Mikołajkowa
  05.12.2018

  Po raz kolejny wzięliśmy udział w Olimpiadzie Mikołajkowej w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci 5-6 letnie z grupy Tygryski.  Dzieci z pozostałych grup zadbały o gorący doping. W tym dniu nie było przegranych - najważniejsze były dobra zabawa, "zdrowa" rywalizacja i towarzyszące im emocje. 

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Dzień Pluszowego Misia z dziećmi z Przedszkola w Boleszewie

  Dzień Pluszowego Misia z dziećmi z Przedszkola w Boleszewie
  28.11.2018

  28 listopada gościliśmy dzieci z Przedszkola w Boleszewie, które przybyły do nas na uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia. Najpierw przedszkolaki obejrzały inscenizację teatralną pt."Prezent dla Kubusia" w wykonaniu pań z przedszkola. Następnie uczestniczyły w konkursach, zgadywankach, pląsach. Przypomniały sobie słynne misie z bajek. Nie zabrakło dobrego humoru, wspaniałej zabawy.

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

   

 • Urodziny Kubusia Puchatka

  Urodziny Kubusia Puchatka
  29.11.2018

  W czwartek, 29 listopada bawiliśmy się na urodzinach naszego przedszkolnego patrona - Kubusia Puchatka. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym "Prezent dla Kubusia" w wykonaniu Pań. Następnie odbyły się wspólne zabawy i konkursy.  Jubilat również przygotował niespodziankę dla swoich gości - pyszny tort oraz "małe co nie co". 

  Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Maleństwa złożyły w tym dniu przedszkolne przyrzeczenie. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • 26.11.2018

  Już po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której celem jest zbiórka monet na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. 

  Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć w/w akcję prosimy o wrzucenie datków do oznakowanego pojemnika w holu przedszkola.  

  Jeden grosz to niewiele, lecz potężna GÓRA GROSZA może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

  Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrody otrzymają  szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. 

  Serdecznie zapraszamy.

 • Zbiórka Makulatury

  Zbiórka Makulatury
  25.11.2018

  Przypominamy o trwającej zbiórce makulatury. Pod koniec każdego miesiąca za przyniesioną makulaturę, dzieci otrzymują drobne upominki (warunkiem jest przyniesienie 50 kg).  Jeżeli w danym miesiącu nie udało się zebrać 50 kg - nic straconego. Szansa na upominek przechodzi na kolejny miesiąc.  

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
  20.11.2018

  Niech się wreszcie każdy dowie
  I rozpowie w świecie całym,
  Że dziecko to także człowiek,
  Tyle, że jeszcze mały.

  20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku świętowaliśmy wspólnie z UNICEF organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci na całym świecie. Zdjęcia z obchodów tego ważnego święta znajdują się w albumach fotograficznych  poszczególnych grup. 

 • Czerwony Kapturek - spektakl w SDK.

  Czerwony Kapturek - spektakl w SDK.
  13.11.2018

  13 listopada, dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych wybrały się do Sławieńskiego  Domu Kultury na bajkę pt. Czerwony Kapturek. Spektakl powstał na motywach wierszowanej bajki Jana Brzechwy. Aktorzy słupskiego teatru Władcy Lalek, w sposób żartobliwy zagrali role sympatycznego Kapturka, jegomościa Wilka, poczciwej Babci i bohaterskiego Gajowego. Dodatkowo po występie została przeprowadzona lekcja dotycząca przemocy i sposobów przeciwstawiania się jej. 

 • Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  13.11.2018
strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 1, im. Kubusia Puchatka
  Przedszkole nr 1
  ul. Wojska Polskiego 2
  76-100 Sławno
 • 059 810 78 80

Niedziela 20.01.2019

liczba odwiedzin: 581121

Informacja prawna