Nawigacja

 • Wakacyjne Życzenia

  01.07.2017

    „Góry i lasy, morze i rzeka … 

                   Tyle radości nas wszystkich czeka.

                          Tyle radości daje nam lato,

                                więc je serdecznie kochamy za to!”

   

  KOCHANE DZIECI, 

  SZANOWNI RODZICE.

  Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

  Do zobaczenia po wakcjach.

  DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA.

   

   

 • Zakończenie roku sześciolatków

  21.06.2017

  W środę 21 czerwca z młodszymi kolegami i całym personelem przedszkola pożegnały się dzieci z grupy "Tygrysy", które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Starszaki zaprezentowały program artystyczny, oraz podziękowały za wspólnie spędzony czas. O przyszłych uczniach pamiętały też młodsze dzieci, które pożegnały się z kolegami wierszem, piosenką i drobnymi upominkami. 

  Ale to nie koniec wrażeń.  Po południu na "Tygryski" czekała miła niespodzianka......  Rodzice poprzebierani w barwne stroje, zaprezentowali swoim pociechom przedstawienie pt. Królewna Gburka. Były też upominki i słodki poczęstunek. 

                     Rodzicom angażującym się w życie przedszkola SERDECZNIE DZIĘKUJEMY – za pomoc, wsparcie i zrozumienie – dzięki Wam nasza praca wydaje o wiele większe owoce!

  Zapraszamy na naszą relację fotograficzną!

 • Piżamowa noc

  13.06.2017

  10 czerwca br. odbyła się w naszym przedszkolu - kolejna już - Piżamowa Noc. Zanim nastała noc, starszaki z grupy "Tygryski", wróciły do przedszkola z poduchami, kołderkami i ulubionymi pluszakami.  

  Po krótkim pożegnaniu, rodzice "spokojnie wink" pojechali do domów a dzieciaczki przebrały się w piżamy i ......  

  Długo by opowiadać co się działo tej nocy w przedszkolu... wink To już zostanie słodką tajemnicą Tygrysków i ich pań, a kto jest ciekawy, niech zajrzy do albumu fotograficznego.  

  Noc piżamowa, była okazją do pożegnania sześciolatków z grupy Tygryski, które  już odchodzą z przedszkola i idą dalej w świat. Była też swego rodzaju pożegnaniem z murami, w których spędziły swój wyjątkowy czas wczesnego dzieciństwa.

 • XVIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej

  03.06.2017

  Dziewczynki z grupy Sowy - mądre głowy reprezentowały nasze przedszkole w XVIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, zorganizowanym przez Przedszkole nr 3, im. Jasia i Małgosi w Sławnie. Festiwal odbył się w sobotę, 3 czerwca na placu Krd Wyszyńskiego, w trakcie obchodów Miejskiego dnia Dziecka. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Dzień Dziecka

  01.06.2017

  Jak co roku 1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji  Panie z naszego przedszkola przygotowały dla swoich dzieci ciekawą i zabawną niespodziankę - przedstawienie pt. "Kaczka Dziwaczka". Dzieci miały okazję zobaczyć swoje panie w roli kaczki Dziwaczki, narratora, fryzjerki, aptekarki, praczki oraz kupca - kucharza. Na twarzach dzieci było widać ogromne zdziwienie i radość. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła główna bohaterka spektaklu - Kaczka Dziwaczka. Po występie odbyły się konkursy i wspólne zabawy przy muzyce. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło też drobnych prezentów, które dzieci zabrały ze sobą do swoich domów. Zwieńczeniem tego dnia były przepyszne lody na podwieczorek.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • Historyczna parada ulicami miasta

  20.05.2017

  W sobotę, 20 maja nasze przedszkolaki wzięły udział z historycznej paradzie z okazji obchodów 700 lecia miasta Sławno. Korowód zakończył się pięknym tańcem Polonezem w wykonaniu mieszkańców Sławna, w którym wzięły też udział panie z naszego przedszkola: pani dyrektor Agnieszka Paszkiewicz, pani Izabella Bystrek oraz pani Kinga Cichawa. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Koncert muzyczny

  08.05.2017

  Po raz kolejny zawitała w naszym przedszkolu  Pomorska  Akademia Artystyczna. Tym razem prowadzący przenieśli nas w świat bajek i przedstawili program muzyczny pod hasłem "Muzyczne opowieści z najpiekniejszych bajek". Koncert ten był dla naszych przedszkolaków okazją do świetnej zabawy przy skocznej i wesołej  muzyce. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach, a także przypomniały sobie bohaterów swoich ulubionych bajek, takich jak Król Lew, Madagaskar, Smerfy, Akademia Pana Kleksa, Pszczółka Maja. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć

 • II Przedszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnie

  10.05.2017

  W środę, 10 maja nasze pięciolatki z grupy "Sowy",  wzięły udział w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce pod hasłem "Sławno Moja Ojczyzna. Konurs odbył się w hali widowiskowo - sportowej przy SP nr 3 w Sławnie i  wzięły w nim udział przedszkolaki z gminy i miasta Sławno. W konkursie wiedzy,  aż 6 przedszkoli zajęło I miejsce - w tym nasze Sowy- mądre głowy. Niestety w dogrywce nie udało się utrzymać, zdobytego już miejsca. 

  Gratulujemy dzieciom, rodzicom i pani Izie, która przygotowała dzieci do konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów !

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

   

 • Miś Lubiś w przedszkolu

  26.04.2017

  W środę, 26 kwietnia przedszkolaki gościły misia Lubisia, który zachęcał do wzięcia udziału w konkursie. Każde dziecko otrzymało od misia Lubisia drobny upominek i kupon do zbierania pieczątek, który weźmie udział w losowaniu nagród dla przedszkola. 

 • Warszawa - stolica Polski.

  27.04.2017

  Jaka wielka jest Warszawa! 
  Ile domów, ile ludzi! 
  Ile dumy i radości 
  W sercach nam stolica budzi! 

  W czwartek, 27 kwietnia poznaliśmy kolejne polskie miasto - Warszawę. Tym razem zaprezentowały się dzieci z grupy Kłapouszki, które  przedstawiły Legendę o Warsie i Sawie oraz zapoznały wszystkich zebranych z herbem oraz najważniejszymi zabytkami Warszawy. Nie mogło zabraknąć też warszawskiej kapeli podwórkowej. Po południu Kłapouszki  gościły w przedszkolu swoich rodziców. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Spotkanie Recytatorskie ,,Wiersze dla dzieci znamy i pięknie je przedstawiamy"

  20.04.2017

  20 kwietnia 2017 roku do naszego Przedszkola  przybyły dzieci z Miejskich Przedszkoli: nr 2 im. Jana Brzechwy, nr 3 im. Jasia i Małgosi oraz nr 4 im. Krasnala Hałabały. W tym dniu dla naszych gości, dzieci z grupy „Tygryski”,  wystawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Przepiękne stroje oraz wspaniale dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Zgromadzonej publiczności podczas występów kolegów towarzyszył dobry humor, a zabawne scenki bardzo się podobały wywołując uśmiechy na buziach dzieci.

  Po przedstawieniu odbyła się prezentacja utworów wierszowanych znanych polskich pisarzy oraz autorstwa dzieci i ich rodziców. Na scenie zaprezentowało się 22 małych wykonawców w 13 utworach.  

   Wszystkie wystąpienia uczestników reprezentowały wysoki poziom artystyczny, bogactwo rekwizytów, oryginalność oraz pomysłowość. Występy dzieci przeplatane były zabawami do znanych piosenek tematycznie związanych z nazwami poszczególnych przedszkoli. 

  Dzieci – aktorzy w podziękowaniu za swój występ otrzymali mnóstwo gromkich braw, dyplomy i słodkie upominki oraz nagrody w postaci książek.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz paniom za udział w spotkaniu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich uzdolnień recytatorskich.

  W tym dniu dzieci z grupy ,,Tygryski" gościły również swoich rodziców, dla których także zaprezentowały ,,Rzepkę".  Przedstawienie odbyło się w ramach kółka czytelniczego „W krainie bajek i baśni”. Urozmaiceniem spotkania były konkursy: ułożenie postaci występujących w wierszu w odpowiedniej kolejności, zgaduj - zgadula oraz obieranie rzepki plastikowymi nożami. 

  Organizatorem spotkania była Pani Kasia Struś.

  Zapraszamy do galerii zdjęć w albumie fotograficznym. 

 • POTWIERDZENIE WOLI zapisu kandydata do Przedszkola nr 1, im. Kubusia Puchatka w Sławnie

 • Konkurs plastyczny- wyniki

  13.04.2017

  Konkurs plastyczny "Pomaganie fajna sprawa, w tym jest dobro i zabawa".

  Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, zorganizowany przez nasz "Klub Małego Wolontariatusza". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. 

  Kategoria 3-4 latki

  I MIEJSCE

  Wiktoria Cholewa  - Przedszkole "Radosny Maluch"

  II MIEJSCE 

  Aleksandra Kowalska - Przedszkole nr 2, im. Jana Brzechwy

  III MIEJSCE

  Emanuel Morka - Przedszkole nr 2, im. Jana Brzechwy

  Kategoria 5-6 latki

  I MIEJSCE

  Julia Labuda - Przedszkole nr 1, im. Kubusia Puchatka

  Maja Poborska - Przedszkole nr 1, im. Kubusia Puchatka

  II MIEJSCE

  Martyna Majewska - Przedszkole nr 2, im. Jana Brzechwy

  III MIEJSCE 

  Emilia Stark - Przedszkole nr 2, im. Jana Brzechwy

  Wyróżnienia otrzymują: 

  Maja Podlasiewska - Przedszkole "Radosny Maluch"

  Hanna Choma - Przedszkole "Radosny Maluch"

  Nina Woropaj - Przedszkole "Radosny Maluch"

  Nina Machnacka - Przedszkole nr 1, im. Kubusia Puchatka

  Jaś Marciniak - Przedszkole nr 4, im. Krasnala Hałabały

  Julia Jakubowska - Przedszkole nr 4, im. Krasnala Hałabały

  Gratulujemy !

   

   

 • Życzenia Świąteczne

  12.04.2017

  Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
  Niech nadchodząca wiosna
  przyniesie wraz z promieniami słońca
  zdrowie, inspirację i energię do działania
  a świąteczne dni upłyną
  w atmosferze serdecznych spotkań rodzinnych,
  w duchu polskiej tradycji.

  Zdrowych i pogodnych Świąt

  wszystkim dzieciom, ich rodzinom życzą: 

  Dyrektor i Pracownicy Przedszkola nr 1, im. Kubusia Puchatka w Sławnie.
   

   

 • VIII Przedszkolny Przegląd Teatralny

  30.03.2017

  W dniu 30.03.2017 grupa Kubusie brała udział w "Przedszkolnym Przeglądzie Teatralnym" organizowanym przez Przedszkole nr 4 w Sławnie. Nasze najmłodsze przedszkolaki przedstawiły "Legendę o toruńskich piernikach".

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Poznajemy miasto Gdańsk

  23.03.2017

  W czwartek, 23 marca poznaliśmy kolejne polskie miasto. Najstarsza grupa z naszego przedszkola, zaprosiła nas na wirtualny spacer, podczas którego poznaliśmy najważniejsze zabytki Gdańska. Następnie starszaki przedstawiły przepiękny spektakl,  pt. "Legenda o Juracie i bursztynach". 

  Po południu, mali aktorzy gościli swoich rodziców, a w dniu następnym - dzieci z klasy I,  z wychowawczynią p. Lilą Błachnia ze Szkoły Podstawowej nr 3. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • I Dzień Wiosny

  21.03.2017

  W tym roku, powitanie wiosny w naszym przedszkolu odbyło się w dwóch etapach.  Zaczęliśmy od wspólnych zabaw pod hasłem "Zielony Dzień". Następnie barwnym korowodem przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta. Zgodnie z tradycją żegnaliśmy zimę razem z panną Marzanną.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.  

   

 • Superprzedszkolaki 2017

  24.03.2017

  Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie Głosu Koszalińskiego na Superprzedszkolaki 2017.

  Serdecznie prosimy o głosy na dzieci z grupy Tygryski.

  Aby zagłosować, należy wysłać SMS o treści: GKSP.90 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT). 

   Głosowanie trwa do 21.04. 2017 r., do pólnocy. Dziennie mozna oddać nieograniczoną liczbę głosów. 

  Szczegóły na stronie: http://www.gk24.pl/plebiscyt/superprzedszkolaki-2017,38856,t,id.html

  Na stronie, można też zobaczyć krótki filmik z naszymi przedszkolakami.

  Proszę nie sugerować się umieszczonym na stronie GK zdjęciem, gdyż wkradł się błąd.  

 • Poznajemy miasto Kraków

  16.03.2017

  W ramach realizacji programu "Polska - mój  kraj" dzieci z grupy "Sowy - mądre głowy" zapoznały nas z miastem Kraków. Mieliśmy okazję podziwiać  barwne krakowskie stroje, krakowskie przyśpiewki, a także ludowy taniec "Krakowiak".  Wysłuchaliśmy też Hejnału Mariackiego. Dzięki średniakom, poznaliśmy też "Legendę o Smoku Wawelskim", której nie mogło zabraknąć w tym dniu. Występ był bardzo udany.

  Po południu, tego samego dnia, średniaki zaprezentowały się swoim rodzicom, a w dniu następnym - dzieciom z grupy "Sowy" z Przedszkola nr 2 w Sławnie.

  Z  niecierpliwościa czekamy na kolejne, polskie miasta. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

   

 • „BAŚŃ O RYBAKU I MORZU„ - spektakl

  02.03.2017

  W czwartek, 2 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Agencję Artystyczną  „PAULA”, która zaprezentowała dzieciom spektakl kukiełkowy pt.: „Baśń o rybaku i morzu".  Była to historia starego, poczciwego Rybaka, który pewnego dnia wyłowił z morze piękną perłę. Okazało się, że nie jest to zwykła perła, ale zaklęta przez złą macochę królowa mórz, która to dzięki dobroci starca została uwolniona od czarów.
  Starcowi towarzyszył czupurny kogut oraz krzykliwa i chciwa żona. Pojawiła się też mądra sowa, która udzieliła dzieciom życiowych rad. 

           Przedstawienie miało na celu pokazanie małym widzom, że w życiu warto mieć przyjaciela, dobre serce i pomagać wszystkim, a kiedyś na pewno to zaprocentuje

           

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 1, im. Kubusia Puchatka
  Przedszkole nr 1
  ul. Wojska Polskiego 2
  76-100 Sławno
 • 059 810 78 80

Sobota 19.08.2017

liczba odwiedzin: 368988

Informacja prawna