Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2017

  16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym roku niespodziankę przygotowały dzieci z grupy Sowy - mądre głowy, które zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola na przepiękną akademię, w której nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Na zakończenie swoje życzenia w postaci wierszy zaprezentowały przedszkolaki z pozostałych grup. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Dzwonek na obiad

  16.10.2017

  Szanowni Rodzice!
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji 

  „Dzwonek na obiad – grosz do grosza”.
   

  Na czym polega akcja?
  W ramach akcji „Grosz do Grosza” przeprowadzamy w przedszkolu zbiórkę pieniążków na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Dowolne kwoty można wrzucać do skarbonek w poszczególnych salach. Po zakończeniu zbiórki, każda grupa przeliczy zebrane przez siebie pieniążki. Zostaną one przelane na konto Fundacji. 

  Program objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce. 

  Serdecznie zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w tej akcji!

  Więcej informacji o programie  na stronie https://dzwoneknaobiad.pl

 • Podsumowanie akcji

  09.10.2017

  Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i ich rodzinom za włączenie się do akcji charytatywnej - Kup Pan Szczotkę. Zebraliśmy 72 szczoteczki i 56 past do mycia zębów. Zebrane dary przyniosą radośc wielu dzieciom z misyjnych przedszkoli i szkół w Afryce. 

  Gorąco DZIĘKUJEMY za okazane serce!

   

 • Teatrzyk „Milutka w malachitowym borze”

  02.10.2017

  W poniedziałek przedszkolaki z grup: "Kubusie", "Tygryski" i "Sowy" wybrały się do Urzędu Miasta na przedstawienie, pt. „Milutka w malachitowym borze”. Główna bohaterka Milutka – półkwiat, półdziewczynka zabrała dzieci w podróż po bajkowym lesie. Śledząc przygody Milutki mali widzowie byli zaangażowani w tańce i zabawy oraz nauczyli się określania kolorów w  języku angielskim. Bajka zawierała też bardzo ważny morał, mówiący o konieczności słuchania rodziców. 

  Zdjęcia z przedstawienia znajdują się w galerii zdjęć. Zapraszamy. 

 • Happening z okazji 220. rocznicy powstania Mazurka Dąbrowskiego

  29.09.2017

  29 września, dzieci z grupy "Sowy - mądre głowy" reprezentowały nasze przedszkole na happeningu, zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie , z okazji 220. rocznicy powstania "Mazurka Dąbrowskiego". Na placu kardynała Wyszyńskiego spotkali się reprezentanci sławieńskich przedszkoli i szkół. Głównym wydarzeniem happeningu było odśpiewanie hymnu państwowego i utworzenie flagi państwowej z biało-czerwonych kartoników.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  27.09.2017

  Piękna, jesienna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. W środę, 27 września świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Głównym tematem wszystkich konkursów i zabaw był oczywiście.... ziemniak. Odbyły się zawody w zbieraniu ziemniaków, slalom z „gorącym ziemniaczkiem”, rzuty ziemniakiem do wiaderka a także międzygrupowe zawody w zbieraniu ziemniaków. W międzyczasie dzieci ozdobiły szablon wielkiego ziemniaka stempelkami - zrobionymi również z ziemniaka. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce. Spotkanie było świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej a wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

   

   

 • Kup Pan Szczotkę

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci !

  Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji Kup Pan szczotkę ! Zbieramy nowe szczoteczki i pasty do mycia zębów, które zostaną przekazane Fundacji "Redemptoris Missio” a stamtąd pojadą do misyjnych szkół i przedszkoli w Afryce.

  Dary zbieramy w swoich grupach do 8 października. 

   

   

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  20.09.2017

  Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

  to święto Ani, Basi i Krzysia.

  W dzień Przedszkolaka, każdy to wie,

  Bawi się każdy, kto tylko chce.

  20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowe święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień. Dzieci ze wszystkich grup, bawiły się wspólnie ze swoimi paniami i przezabawnymi klaunami - Kropkiem i Kropką wink .  Były konkursy, zabawy przy muzyce oraz uroczyste przyrzeczenie, ktore trzeba było złożyć w obecności pani dyrektor. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkolaka. Każde dziecko wróciło do domu z pamiątkowym medalem, świadczącym o tym, że jest prawdziwym przedszkolakiem. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.  

 • Przedstawienie teatralne "Hipcio Flipcio"

  04.09.2017

  O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i corocznym, afrykańskim balu.  

  Dnia 4 września 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z krakowskiej agencji Prekursor Artystyczny, którzy zaprezentowali się w spektaklu pt. „Hipcio Flipcio”. 

  Bajka pokazała dzieciom,  jak ważną rolę odgrywa tolerancja i jakie są jej pozytywne efekty.  Głowny bohater to Hipcio Flipcio - gruby hipopotam, który na dodatek nosi okulary i nie ma o sobie najlepszego zdania. Jego koleżanki - Żyrafa i Zebra sprytnie to wykorzystują i dokuczają mu na każdym kroku. Gdy wszystkie zwierzęta przygotowywały się do wielkiego balu, tylko zrezygnowany Hipcio nie miał ochoty na zabawę i było mu smutno, bo czuł, że wieczorem znów zostanie wyśmiany.

  Po kilku humorystycznych sytuacjach trafił w końcu na Dzikuska Psikuska, opiekuna zwierząt, który pomógł mu się przemienić, zadbał o jego piękny strój, nauczył go oraz dzieci tańczyć. I tak przygotowany Hipcio trafił na bal, gdzie podbił serca innych zwierząt i zaczął wierzyć w siebie. Jego koleżanki natomiast zostały ukarane za dokuczanie.

  Przedstawienie uczy, że „wyśmiewanie już nie w modzie”. Pokazuje, że w każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć. 

 • Witaj Przedszkole !

  01.09.2016

  Witamy po wakacjach !!!

  Serdeczne witamy naszych przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie.  Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. 

  Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki, które po raz pierwszy odwiedzą nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że szybko zaadoptujecie się w nowym miejscu, a łez przy rozstaniu z rodzicami, będzie jak najmniej.

  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.


    Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej w zakładkach grupowych i na stronie głównej.

   

 • Wakacyjne Życzenia

  01.07.2017

    „Góry i lasy, morze i rzeka … 

                   Tyle radości nas wszystkich czeka.

                          Tyle radości daje nam lato,

                                więc je serdecznie kochamy za to!”

   

  KOCHANE DZIECI, 

  SZANOWNI RODZICE.

  Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

  Do zobaczenia po wakcjach.

  DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA.

   

   

 • Zakończenie roku sześciolatków

  21.06.2017

  W środę 21 czerwca z młodszymi kolegami i całym personelem przedszkola pożegnały się dzieci z grupy "Tygrysy", które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Starszaki zaprezentowały program artystyczny, oraz podziękowały za wspólnie spędzony czas. O przyszłych uczniach pamiętały też młodsze dzieci, które pożegnały się z kolegami wierszem, piosenką i drobnymi upominkami. 

  Ale to nie koniec wrażeń.  Po południu na "Tygryski" czekała miła niespodzianka......  Rodzice poprzebierani w barwne stroje, zaprezentowali swoim pociechom przedstawienie pt. Królewna Gburka. Były też upominki i słodki poczęstunek. 

                     Rodzicom angażującym się w życie przedszkola SERDECZNIE DZIĘKUJEMY – za pomoc, wsparcie i zrozumienie – dzięki Wam nasza praca wydaje o wiele większe owoce!

  Zapraszamy na naszą relację fotograficzną!

 • Piżamowa noc

  13.06.2017

  10 czerwca br. odbyła się w naszym przedszkolu - kolejna już - Piżamowa Noc. Zanim nastała noc, starszaki z grupy "Tygryski", wróciły do przedszkola z poduchami, kołderkami i ulubionymi pluszakami.  

  Po krótkim pożegnaniu, rodzice "spokojnie wink" pojechali do domów a dzieciaczki przebrały się w piżamy i ......  

  Długo by opowiadać co się działo tej nocy w przedszkolu... wink To już zostanie słodką tajemnicą Tygrysków i ich pań, a kto jest ciekawy, niech zajrzy do albumu fotograficznego.  

  Noc piżamowa, była okazją do pożegnania sześciolatków z grupy Tygryski, które  już odchodzą z przedszkola i idą dalej w świat. Była też swego rodzaju pożegnaniem z murami, w których spędziły swój wyjątkowy czas wczesnego dzieciństwa.

 • XVIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej

  03.06.2017

  Dziewczynki z grupy Sowy - mądre głowy reprezentowały nasze przedszkole w XVIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, zorganizowanym przez Przedszkole nr 3, im. Jasia i Małgosi w Sławnie. Festiwal odbył się w sobotę, 3 czerwca na placu Krd Wyszyńskiego, w trakcie obchodów Miejskiego dnia Dziecka. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Dzień Dziecka

  01.06.2017

  Jak co roku 1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji  Panie z naszego przedszkola przygotowały dla swoich dzieci ciekawą i zabawną niespodziankę - przedstawienie pt. "Kaczka Dziwaczka". Dzieci miały okazję zobaczyć swoje panie w roli kaczki Dziwaczki, narratora, fryzjerki, aptekarki, praczki oraz kupca - kucharza. Na twarzach dzieci było widać ogromne zdziwienie i radość. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła główna bohaterka spektaklu - Kaczka Dziwaczka. Po występie odbyły się konkursy i wspólne zabawy przy muzyce. Jak przystało na Dzień Dziecka - nie zabrakło też drobnych prezentów, które dzieci zabrały ze sobą do swoich domów. Zwieńczeniem tego dnia były przepyszne lody na podwieczorek.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • Historyczna parada ulicami miasta

  20.05.2017

  W sobotę, 20 maja nasze przedszkolaki wzięły udział z historycznej paradzie z okazji obchodów 700 lecia miasta Sławno. Korowód zakończył się pięknym tańcem Polonezem w wykonaniu mieszkańców Sławna, w którym wzięły też udział panie z naszego przedszkola: pani dyrektor Agnieszka Paszkiewicz, pani Izabella Bystrek oraz pani Kinga Cichawa. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Koncert muzyczny

  08.05.2017

  Po raz kolejny zawitała w naszym przedszkolu  Pomorska  Akademia Artystyczna. Tym razem prowadzący przenieśli nas w świat bajek i przedstawili program muzyczny pod hasłem "Muzyczne opowieści z najpiekniejszych bajek". Koncert ten był dla naszych przedszkolaków okazją do świetnej zabawy przy skocznej i wesołej  muzyce. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach, a także przypomniały sobie bohaterów swoich ulubionych bajek, takich jak Król Lew, Madagaskar, Smerfy, Akademia Pana Kleksa, Pszczółka Maja. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć

 • II Przedszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnie

  10.05.2017

  W środę, 10 maja nasze pięciolatki z grupy "Sowy",  wzięły udział w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce pod hasłem "Sławno Moja Ojczyzna. Konurs odbył się w hali widowiskowo - sportowej przy SP nr 3 w Sławnie i  wzięły w nim udział przedszkolaki z gminy i miasta Sławno. W konkursie wiedzy,  aż 6 przedszkoli zajęło I miejsce - w tym nasze Sowy- mądre głowy. Niestety w dogrywce nie udało się utrzymać, zdobytego już miejsca. 

  Gratulujemy dzieciom, rodzicom i pani Izie, która przygotowała dzieci do konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów !

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

   

 • Miś Lubiś w przedszkolu

  26.04.2017

  W środę, 26 kwietnia przedszkolaki gościły misia Lubisia, który zachęcał do wzięcia udziału w konkursie. Każde dziecko otrzymało od misia Lubisia drobny upominek i kupon do zbierania pieczątek, który weźmie udział w losowaniu nagród dla przedszkola. 

 • Warszawa - stolica Polski.

  27.04.2017

  Jaka wielka jest Warszawa! 
  Ile domów, ile ludzi! 
  Ile dumy i radości 
  W sercach nam stolica budzi! 

  W czwartek, 27 kwietnia poznaliśmy kolejne polskie miasto - Warszawę. Tym razem zaprezentowały się dzieci z grupy Kłapouszki, które  przedstawiły Legendę o Warsie i Sawie oraz zapoznały wszystkich zebranych z herbem oraz najważniejszymi zabytkami Warszawy. Nie mogło zabraknąć też warszawskiej kapeli podwórkowej. Po południu Kłapouszki  gościły w przedszkolu swoich rodziców. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 1, im. Kubusia Puchatka
  Przedszkole nr 1
  ul. Wojska Polskiego 2
  76-100 Sławno
 • 059 810 78 80

Poniedziałek 23.10.2017

liczba odwiedzin: 394370

Informacja prawna