Nawigacja

 • Bal Karnawałowy

  05.01.2018
 • Bezpieczne ferie - spotkanie z panią policjant

  11.01.2018

  11 stycznia odbyło się spotkanie z panią policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie pod hasłem "Bezpieczne ferie". Zaproszony gość przedstawił dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu i nie tylko. 

  Zapraszamy do albumu fotograficznego na relację ze spotkania. 

 • Aukcja charytatywna dla Poli i Maksa

  02.01.2018

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w grupie starszaków i pięciolatków, odbyła się zbiórka datków dla Poli i Maksa Michalczuk - rodzeństwa zmagającego się z chorobą zespół Leigha.  Najstarsze przedszkolaki z grupy Sowy Mądre Głowy podczas spotkania opłatkowego ze swoimi rodzicami wystawiły Jasełka. Biletem wstępu była przysłowiowa cegiełka wrzucona do puszki. 
  Rodzice "Tygrysków" przyłączyli się do akcji poprzez zakup świątecznej dekoracji, przygotowanej przez ich dzieci.
   Łącznie udało się zebrać 600 zł. Pieniążki zostały przesłane na konto fundacji, do ktorej należy rodzeństwo. Niżej przedstawiamy podziękowania od rodziców Poli i Maksa, umieszczone w internecie. 

  "Myśle sobie czasem jak ja spłacę dług, który zaciągam każdego dnia. Jak podziękuje za to wszystko, jak bardzo wspieracie i jak pomagacie nam walczyć ... 

  Ja wiem ze zespołu Leigha nie da się pokonać, ale dzięki tym przedświątecznym akcjom wiem tez, ze nasze święto życia będzie mogło trwać może odrobine dłużej. Ze mamy szansę coś planować, nie bać się o rehabilitacyjne jutro... Z pomocą wszystkich naszych Mikolajow możemy, jak już przyjdzie sen- spać odrobinę spokojniej.

  Jesteśmy bardzo wzruszeni i bardzo dziękujemy. Doceniamy wysiłek, zaangażowanie i wrażliwość waszej przedszkolnej społeczności ❤️
  Niech Wasze święta będą bardzo udane !"

                                                      

   

 • Życzenia Świąteczne

  22.12.2017

  Niech moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje wszystkich pomyślnością i szczęściem.

  Magicznych świąt i cudownych chwil w nadchodzącym roku, wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzą: Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 1, im. Kubusia Puchatka w Sławnie.

 • Przedszkolna Wigilia

  19.12.2017

  We wtorek, 19 grudnia odbyła się nasza Przedszkolna Wigilia, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych, zaproszeni rodzice oraz pracownicy przedszkola. Tradycyjnie już, uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez panie i dzieci z grupy Sowy. Następnie w koncercie kolęd zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej ze Sławna a tym samym absolwenci naszego przedszkola. Nie mogło też zabraknąć wspólnego wigilijnego posiłku. Na zakończenie spotkania na naszych milusińskich czekała miła niespodzianka - drobne upominki, które zostawił . . . Święty Mikołaj.  Panujący nastrój w pełni oddawał świąteczną atmosferę.

  Zapraszamy do galeii zdjęć. 

 • Podziękowania

  16.12.2017

  Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Świąteczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom przedszkola, dzieciom oraz gościom przedszkolnego kiermaszu świątecznego za zaangażowanie, ofiarność i wsparcie finansowe.

  Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy dodatkowo, upiekli i dostarczyli na kiermasz przepyszne, domowe ciasta. W tym roku w pieczenie ciast zaangażowali się rodzice: Tymka Łuczaka, Hani Szarmach, Tymka Bąk, Gabrysi Kraska, Fabiana i Igora Fuławka, Leny Gałkowskiej, Daniela Oliwy, Niny Machnackiej, Ani Fikus, Julii i Zuzi Labuda, Bartka Grędy, Borysa Sobczak, Michaliny Ławniczak. 

  Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci i przedszkola. 

   

 • Spotkanie jasełkowe z dziećmi z SP 3 w Sławnie

  15.12.2017

  15 grudnia zrobiło się w naszym przedszkolu bardzo świątecznie i gwarno a to za sprawą uczniów z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, którzy przybyli na zaproszenie pań i dzieci z grupy Sowy Mądre Głowy. Zaproszeni goście mieli okazję poznać historię narodzenia Pana Jezusa przedstawioną przez ich młodszych kolegów z przedszkola. 

  Po południu sześciolatki zaprezentowały się swoim rodzinom, podczas wspólnego spotkania opłatkowego. 

  Spotkanie to miało również charakter charytatywny, gdyż każdy kto mógł, w ramach biletu wstępu dorzucił "małą cegiełkę", która wesprze leczenie Poli i Maksa - rodzeństwa które zmaga się z chorobą - Zespół Leigha. Serdecznie dziękujemy za każdy datek.

 • Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

  15.12.2017

  Nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Pomóżcie nam przetrwać zimę", która polegała na zbiórce róznego rodzaju karmy, kocy dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy aktywnie właczyli się do akcji. 

 • Spotkanie z leśnikiem.

  13.12.2017

  Dnia 13 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych gości - panie leśnik z Nadleśnictwa Sławno. Na początku spotkania, panie zaprezentowaly dzieciom swoje mundury. Następnie opowiadały o swojej pracy, lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przedszkolaki poznały zwyczaje wybranych zwierząt leśnych, dowiedziały się w jaki sposób można im pomóc przetrwać zimę oraz dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy a inne zapadają w sen zimowy.

  Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały upominek - kolorowanki z mieszkańcami lasu.

  Serdecznie dziękujemy za to owocne spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne. 

 • Drodzy rodzice !

  W dniach 14-15 grudnia, odbędzie się w naszym przedszkolu Kiermasz Bożonarodzeniowy. W czwartek będzie możliwość zakupu ozdób i dekoracji świątecznych, natomiast w piątek zapraszamy na przepyszne, domowe ciasta.  

  Serdecznie zapraszamy. 

 • Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  05.12.2017

  5 grudnia, w hali przy SP nr 3 w Sławnie odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaka 2017! W zawodach sportowych, nasze przedszkole reprezentowały sześciolatki z grupy Sowy, natomiast pozostałe grupy zadbały o gorący doping dla swoich starszych kolegów. Olimpiadę otworzył pan burmistrz Krzysztof Frankenstein. W tym dniu nie było przegranych - najważniejsze były dobra zabawa, "zdrowa" rywalizacja i towarzyszące im emocje. 

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Mikołajki

  06.12.2017

  „Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
  a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
  Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
  idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

  Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację z naszych przedszkolnych Mikołajek. 

   

   

 • Urodziny Kubusia Puchatka

  23.11.2017

  W czwartek, 23 listopada obchodziliśmy kolejne urodziny naszego przedszkolnego patrona- Kubusia Puchatka. Z tej okazji odbyła się radosna uroczystość, którą rozpoczęliśmy od przedstawienia teatralnego o Kubusiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Była to niespodzianka dla dzieci przygotowana przez Panie. Jak co roku były też zabawy i konkursy, wielki tort oraz głośne „Sto lat” dla naszego ulubionego Misia. Jubilat pamiętał też o swoich gościach i obdarował ich małym "co nie co" - pysznym  miodkiem. 

  Nie tylko Kubuś świętował w tym dniu. Swój ważny dzień miały też nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Maleństwa, które złożyły przedszkolne przyrzeczenie. 

   

   

 • Konkurs plastyczny "Prezent dla Kubusia Puchatka"

  23.11.2017

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Prezent dla Kubusia Puchatka" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa wyłoniła trzy miejsca oraz przyznała jedno wyróżnienie.

  Wyniki konkursu:

  Miejsce I

  Julia Bździon - Przedszkole nr 2 w Sławnie

  opiekun: Anna Majewska

  Miejsce II

  Lena Ludwikowska - Przedszkole nr 4 w Sławnie

  opiekun: Ewelina Walczak

  Miejsce III

  Lena Stachowicz. - Przedszkole nr 3 w Sławnie

  opiekun: Wioletta Pietroń

  Wyróżnienie

  Antoni Hope  - Przedszkole nr 2 w Sławnie

  opiekun:  Iwona Wiśniewska

  Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

 • Baśń o głupim Maciusiu

  03.11.2017

  3.11.2017 r. nasze przedszkole odwiedził "Teatr Obieżyświat" z przedstawieniem pt. "Baśń o głupim Maciusiu". Wystawiona sztuka zawierała w sobie ważne wartości edukacyjne. Dzieci mogły poznać Maciusia i przekonać się, że wcale nie jest taki głupi, jak głosi tytuł bajki i że można się od niego wiele nauczyć. 

 • Grosz do grosza - podsumowanie akcji

  30.10.2017

  W dniach 16 - 20 października 2017 roku, w ramach akcji  „Dzwonek na obiad – grosz do grosza”, odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka pieniążków na posiłki dla dzieci z ubogich rodzin.

  Łącznie udało nam się zebrać 266 zł 89 gr.

  Podsumowanie zbiórki w poszczególnych grupach:

  grupa I - 12,83

  grupa II - 53,61

  grupa III - 128,00

  grupa IV - 72,45

  Pieniążki zostały juz wpłacone na konto fundacji "Być Bardziej".

  Wszystkim darczyńcom zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy!

 • Podziekowanie

  27.10.2017

  Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Redemptoris Missio za udział w Akcji Kup Pan Szczotkę.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2017

  16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym roku niespodziankę przygotowały dzieci z grupy Sowy - mądre głowy, które zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola na przepiękną akademię, w której nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Na zakończenie swoje życzenia w postaci wierszy zaprezentowały przedszkolaki z pozostałych grup. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • Dzwonek na obiad

  16.10.2017

  Szanowni Rodzice!
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji 

  „Dzwonek na obiad – grosz do grosza”.
   

  Na czym polega akcja?
  W ramach akcji „Grosz do Grosza” przeprowadzamy w przedszkolu zbiórkę pieniążków na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Dowolne kwoty można wrzucać do skarbonek w poszczególnych salach. Po zakończeniu zbiórki, każda grupa przeliczy zebrane przez siebie pieniążki. Zostaną one przelane na konto Fundacji. 

  Program objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce. 

  Serdecznie zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w tej akcji!

  Więcej informacji o programie  na stronie https://dzwoneknaobiad.pl

 • Podsumowanie akcji

  09.10.2017

  Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i ich rodzinom za włączenie się do akcji charytatywnej - Kup Pan Szczotkę. Zebraliśmy 72 szczoteczki i 56 past do mycia zębów. Zebrane dary przyniosą radośc wielu dzieciom z misyjnych przedszkoli i szkół w Afryce. 

  Gorąco DZIĘKUJEMY za okazane serce!

   

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 1, im. Kubusia Puchatka
  Przedszkole nr 1
  ul. Wojska Polskiego 2
  76-100 Sławno
 • 059 810 78 80

Piątek 19.01.2018

liczba odwiedzin: 436847

Informacja prawna